ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10211017
*
nr 1021 1017
Spegel
Rokokostil, Bemålad, höjd: 110 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 februari 2016
kl 18:40:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 12:44:04
1
100 kr
28/2 12:20:09
2
200 kr
29/2 18:06:35
3
200 kr
29/2 18:06:35
2
200 kr (Budbetjänt)
29/2 18:07:56
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1021 1017
Spegel
Rokokostil, Bemålad, höjd: 110 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/2 12:44:04 | 1 | 100 kr |
28/2 12:20:09 | 2 | 200 kr |
29/2 18:06:35 | 3 | 200 kr |
29/2 18:06:35 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
29/2 18:07:56 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45